DOPRAVA: Kamerový systém v bratislavskej MHD odrádza vandalov

(www.transport.sk, 13.augusta.2009)

Bratislava (TASR) - Z rozpočtu Dopravného podniku Bratislava, a. s., (DPB) je v súčasnosti vyčlenených 250.000 eur (7,5 milióna Sk) na rozšírenie projektu bezpečnosti nainštalovaním kamerových systémov do 20 až 25 dopravných prostriedkov mestskej hromadnej dopravy. Spoločnosť chce kamery nainštalovať do konca tohto roka. Dnes o tom informoval člen predstavenstva DPB Branislav Záhradník. Podľa jeho slov projekt cenu lístkov neovplyvní.

DPD sa tak rozhodla na základe úspešnosti pilotného projektu. "Počas piatich mesiacov sme vo vozidlách, kde sme nainštalovali kamerový systém, nezaznamenali žiadne prejav vandalizmu či kriminality. Z toho je evidentné, že kamery odrádzajú živly podobného typu," konštatoval Záhradník.

Spoločnosť nainštalovala kamery do štyroch autobusov, dvoch električkových súprav a dvoch trolejbusov. "Hľadali sme riešenia zvýšenia bezpečnosti cestujúcich, sekundárne zabezpečenie ochrany majetku mesta Bratislava a takisto aj pre zvýšenie prevádzkovej bezpečnosti vodičov, ktorí môžu lepšie sledovať, čo sa deje vo vozidle," uviedol Záhradník.