DOPRAVA: Medzi Bratislavou a Wolfsthalom premáva linka MHD

(www.cas.sk, 22. mája 2008)

Bratislava/Wolfsthal (TASR) - Do rakúskeho Wolfsthalu môžu Bratislavčania cestovať pravidelnou linkou Dopravného podniku Bratislava (DPB) číslo 901. Trasu dnes slávnostne otvorili.

Pôvodne mala byť linka otvorená už pri príležitosti vstupu Slovenska do schengenského priestoru, no vydávanie rakúskej dopravnej licencie sa pretiahlo na štyri mesiace. Ako pre TASR uviedol predseda predstavenstva DPB Branislav Zahradník, spoj bude mať tri zastávky, pod Novým mostom, na Einsteinovej ulici a vo Wolfsthale pri železničnej stanici. Za približne desaťkilometrovú jazdu cestujúci zaplatí 50 Sk (1,5 eura). Deti do šesť rokov budú cestovať bezplatne.

Zľavy budú môcť využívať občania s preukazmi ZŤP. Zľavnený lístok stojí 25 Sk (0,75 eura). Minibusy typu SOR majú kapacitu 50 osôb, z toho je 25 miest na sedenie. Sobotňajšie spoje budú v letných mesiacoch doplnené o príves na prepravu bicyklov.

Nábehový interval medzi jednotlivými autobusmi bude v pracovných dňoch 30 minút, v sobotu a nedeľu 60 minút. Cesta medzi konečnými zastávkami trvá 20 minút. Prvý autobus z Bratislavy odchádza o 5.20 h, posledný o 22.50 h. Z Wolfsthalu ide prvý o 5.45 h a posledný o 23.20 h. Lístky si cestujúci budú môcť kúpiť priamo u vodiča. Mestské električenky na MHD tu platiť nebudú.

Medzi Viedňou a Bratislavou od roku 1914 premávala regionálna električka, ktorá následkom povojnových udalostí zanikla. DPB chce nadviazať na túto dopravnú tradíciu. Bude sa usilovať, aby spojenie medzi Bratislavou a Wolfsthalom bolo po čase predĺžené až do Hainburgu, dodal Zahradník.