Samospráva mi učarovala

Som praktický človek. Viac manažér ako politik. Veľmi rád mám konkrétne výsledky. Hovorím si, že aj menší, ale reálny krok vpred je lepší ako rečnenie o veľkých veciach. Alergický som na slovo – nedá sa. Vždy sa snažím hľadať pozitívne riešenie. Aj preto mám veľmi rád prácu v samospráve. Začínal som od piky ako poslanec miestneho zastupiteľstva v Karlovej Vsi. Na tej najnižšej úrovni človek pochopí význam slova poslanec. Keď vás v obchode, na pošte, či na ulici zastavujú ľudia a konfrontujú vás s vašou poslaneckou prácou. Je to iné, ako v Národnej rade, kde vás od bežného občana a jeho problémov spoľahlivo chránia múry, ochranky, imunita a neviem čo ešte. Prepadnutý chodník, poškodená lavička, chýbajúci obchod či neodhrnutý sneh a tisícky ďalších problémov, ktoré trápia bežných ľudí.

V Karlovej Vsi som poslanec už tretie volebné obdobie a veľmi si vážim dôveru ľudí, ktorí ma opätovne zvolili. Ako poslanec mesta, či kraja riešim problémy o úroveň nad mestskou časťou, ale aj tu sa snažím vždy presadzovať praktické riešenia, ktoré nie sú modré či červené, ale len dobré alebo zlé. Pôsobím v samospráve už desať rokov, poznám problémy bratislavského regiónu, mesta i mestských častí. Za svojou prácou a výsledkami si stojím. Myslím si, že politik by mal postupovať zdola nahor a nie naopak. Samospráva by sa nemala stať odkladiskom ľudí z veľkej politiky.

V živote som vstúpil len do jednej politickej strany

V roku 1994 som sa stal členom prípravného výboru Aliancie demokratov spolu s Milanom Kňažkom, Jánom Budajom, a ďalšími. Aliancia demokratov sa zlúčila do Demokratickej únie pod vedením Jozefa Moravčíka. DÚ sa transformovala v roku 2000 do SDKÚ. Z SDKÚ-DS som bol v roku 2008 spolu so signatármi vyhlásenia „Nastal čas na zmenu“ vylúčený a následne boli celé bratislavské štruktúry strany rozpustené a členovia podrobení straníckym previerkam počas tzv. preregistrácie.

Dnes nie som členom žiadnej politickej strany. Užívam si slobodu myslenia a konania pričom nemusím poslúchať žiadneho straníckeho bossa, ani sa podriaďovať rôznym straníckym záujmom.   

Presvedčenie, názory a hodnoty som však nezmenil.  Verím v zdravý rozum a schopnosť spolupráce. Sám seba by som definoval ako sociálneho liberála uznávajúceho určité konzervatívne hodnoty.

< 3/3